O mnie

Od zawsze lubiłam uczyć się języków obcych – biegle posługuję się językiem angielskim (posiadam certyfikat CAE), z wykształcenia jestem filologiem hiszpańskim (Uniwersytet Śląski w Katowicach), znam również podstawy języka włoskiego, rosyjskiego i niemieckiego.

13 lat temu zaczęła się moja droga jako nauczycielki języka hiszpańskiego. Obecnie pracuję w śląskich szkołach (podstawowej i liceum) oraz jestem:

  • nauczycielką dyplomowaną,
  • czynną egzaminatorką maturalną (również nowej matury 2023!),
  • przewodniczącą komisji egzaminu ósmoklasisty w województwie śląskim,
  • przewodniczącą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego w województwie śląskim.

Zdobywając kolejne doświadczenia w tradycyjnym nurcie edukacji zaczęłam jednak odczuwać jej niedoskonałości, moja intuicja coraz częściej podpowiadała mi, że naukę języka można wynieść na dużo wyższy poziom niż ten, którego doświadczamy na tradycyjnych zajęciach. Zaczęłam interesować się neurolingwistyką, czyli takim uczeniem języka, który jest zgodny z naturalnym sposobem funkcjonowania naszego mózgu, co pozwala maksymalnie wykorzystać jego potencjał. Innym bardzo nowatorskim podejściem do nauki języka jest coaching językowy. Połączenie tych dwóch idei daje niezwykłe efekty, powoduje, że nauka języka obcego jest dużo bardziej przyjemna, autonomiczna, a dzięki temu bardziej efektywna. Jestem pewna, że te dwa podejścia to przyszłość w nauczaniu języka, dlatego zdobyłam akredytację International Coaching Federation oraz certyfikat Neurolanguage Coaching® (coachingu językowego opartego na neurolingwistyce).

Lubię podróżować, a znajomość języków bardzo mi w tym pomaga. Wielokrotnie byłam w Hiszpanii, odwiedziłam też wiele innych krajów, w których mówi się w języku hiszpańskim – uwielbiam kulturę świata hiszpańskojęzycznego!

W czasie wolnym gotuję, czytam, uczę się języków, spaceruję z moim mopsem, a ostatnio też praktykuję jogę.

Zapraszam Cię w podróż do fascynującego świata języka hiszpańskiego oraz do odkrywania tajemnic Twojego mózgu. Niezależnie od tego, czy chcesz dowiedzieć się czegoś o neurodydaktyce, przygotować się do egzaminu z języka hiszpańskiego, swobodnie komunikować się w tym języku podczas podróży zagranicznych, czy zyskać nowe kompetencje na rynku pracy – chętnie pomogę Ci w realizacji Twoich celów.

Caeryfikat coacha językowego wystawiony dla Natalii Dawidowskiej
Natalia Dawidowska
Scroll to Top